CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Kapliczka na Mariánské hoře, Albrechtice v Jizerských horách

Góry Izerskie

Albrechtice v Jizerských horách, 468 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Już w XVI wieku w miejscowości Albrechtice była wybudowana kaplica dla figury Marii Panny znalezionej przez miejscowego rodaka pana Bittnera.
 
 

Od tego czasu była gorąco czczona przez mieszkańców całej okolicy. W minionych dziesięcioleciach nastąpił jednak okres, kiedy o szacunku do Panny Marii w tym miejscu zapomniano. W 1990 roku jednak wznowiono tradycję pielgrzymek do kapliczki na szczycie Mariánská Hora. W maju 1994 roku kapliczka została zniszczona a figura Panny Marii ukradziona. Miejscowi parafianie zrekonstruowali figurkę Panny Marii i podczas następnej Pielgrzymki Mariackiej w 1995 roku kapliczkę ponownie wyświęcono.

Kaplička na Mariánské hoře, autor: Milan Drahoňovský
 

Zabytki religijne: Kaplica

Kaplička na Mariánské hoře, autor: Milan Drahoňovský
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load