CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Podwieszana galeria na Riegrově stezce (ścieżce)

Czeski Raj

Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Częścią Riegerowej Ścieżki jest również ławka, znana pod nazwą podwieszana galeria, prowadząca ponad rzeką Izerą (Jizera).
 
 

Podwieszana galeria na Riegerowej Ścieżce, znajduje się w kotlinie skalnej rzeki Izery. Pierwotnie była kotlina rzeczna szeroka tylko 1 metr. W 1870 roku zlecił fabrykant Schmitt kotlinę poszerzyć do dzisiejszych 15 aż 20 metrów. Budowę podwieszanej galerii rozpoczęto w 1908 roku. Ławka jest 77 metrów długa i znajduje się na wysokości 5,5 metrów ponad rzeką. Oddanie ławki dla celów turystycznych, odbyło się w 1909 roku.

Visutá galerie na Riegrově stezce, autor: Milan Drahoňovský
 

Visutá galerie na Riegrově stezce, autor: Milan Drahoňovský
Galerie
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load