CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Wyszukiwanie

Ruiny zamku Nístějka

Karkonosze

Vysoké nad Jizerou, 512 11

Telefon:+420 481 540 278
E-mail:knihovna@vysokenadjizerou.cz
Web:www.vysokenadjizerou.cz
www.info.vysokenadjizerou.cz/
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Ruiny grodu Nístějka stoją na skale nad doliną Jizery i Farskiego potoku.
 
 

Pierwotny zamek nie należał do zbyt dużych ani znaczących, został założony w pierwszej połowie XIV wieku przez ród Valdštejnów. W 1390 roku wraz z osadą Vysoké przeszedł do majątku Vartemberków, a później Jenštejnów. Około 1460 roku zamek został po krótkim posiadaniu przez króla Jiřígo z Poděbrad przyłączony do Návarova. Od 1519 roku zamek jest pusty, prawdopodobnie po pożarze.

Zamek sprawi przyjemność wszystkim tym, którzy upodobali sobie romantyczne i tajemnicze miejsca. Podczas badań archeologicznych szczątków zamku odnaleziono resztki wyjątkowo obszernego pieca - od niego wzięła się nazwa zamku (w języku staroczeskim gardziel pieca nazywano nístěj). Część wykopalisk wystawiona jest w Karkonoskim muzeum w Vysokim nad Jizerą.

Położenie: 4 km na południe od Jablonca nad Jizerą

Nístějka

Zamki i ruiny: Ruiny

Nístějka
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load