CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Ruiny zamku Milštejn

Góry Luzickie

Svor, 471 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Zamek założył w pierwszej połowie XIV wieku Berkovie z Dubé do ochrony żytawskiego szlaku. Został postawiony na piaskowcowych skałach. W przeszłości nie został nigdy zdobyty.
 
 

Przez cały czas swego istnienia należał do Berków, którzy go wszak na końcu XVI wieku opuścili. Przyczyną jego zagłady był w XVIII wieku łom kamieni młyńskich. Hradiště ma ponad 100 m długości, ale działalnością łomu zostało całkowicie zmienione. Jedyną pozostałością jest mur z dawną bramą. Niedaleka brama skalna nie jest pochodzenia naturalnego, jest dziełem rąk ludzkich.

Położenie: 3 km na północ od Cvikova, 2 km na północny wschód od Svoru

Milštejn, autor: Chmela
 

Zamki i ruiny: Ruiny

Milštejn, autor: Chmela
Milštejn, autor: Chmela
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load