CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Wyszukiwanie

Ruiny gródka Hynšta

Czeski Raj

Příhrazy
Příhrazy, 294 11

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Ruiny byłego małego gródka znajdują się 4 km na południe od Žďáru.
 
 

Z pierwotnie, niezbyt rozległego skalnego gródka z XIII wieku zachowało się do dziś tylko jedno pomieszczenie z centralną kolumną, do której prowadzi kilkumetrowy korytarz wyciosany w skale. W XVII wieku był gródek wykorzystywany jako dom modlitwy braci czeskich, ukrywających się tu przed swymi prześladowcami. W późniejszym okresie tereny te były przedstawiane jako jaskinia Hynšta i opinia ta przetrwała w niektórych źródłach. Założyciel ani późniejsi właściciele nie są znani, a źródła historyczne o miejscu tym milczą.

Droga wiedzie po oznakowanym odgałęzieniu niebieskiego szlaku od Drábských Světniček przez Kamień ofiarny (Obětní kámen) na Smrkovcu k Zásadce koło Valečova. Do oznakowanego odgałęzienia niebieskiego szlaku można dojść także po czerwonym szlaku z Příhraz do Kosti.

Nawiązujące artykuły

Zbytky hrádku Hynšta
 

Zamki i ruiny: Ruiny

Zbytky hrádku Hynšta
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load