CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Zamek Vrchlabí

Karkonosze

Zámecká 1
Vrchlabí, 543 01

Telefon:+420 499 405 311
E-mail:posta@muvrchlabi.cz
Web:www.muvrchlabi.cz
www.mestovrchlabi.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Naturalnym centrum Vrchlabí jest malowniczy renesansowy zamek otoczony parkiem.
 
 

Wybudowany w miejscu pierwotnej twierdzy gotyckiej przez przedsiębiorcę kopalnianego Kryštofa Gendorfa w połowie XVI wieku. Zamek był otoczony fosą z trzema mostami zwodzonymi. Fosa ta została zasypana na początku XIX wieku. Na wszystkich czterech narożnikach zamku znajdują się ośmiokątne wieże z cebulowatymi kopułami. Na zamek nawiązuje przyrodniczy park krajobrazowy z egzotycznymi drzewami i sztucznymi jeziorkami. Przez park prowadzi oznakowany szlak.

Z wnętrz jest dostępny dla zwiedzających tylko hol, z kolejnych pomieszczeń korzysta urząd miasta. Park je dostępny dla zwiedzających.

Godziny otwarcia

wszystki miesiąci Po. - Pi -

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load