CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Komarovski Staw

Czeski Raj

Branžež, 294 02

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Komárovski, bądź Velký Staw leży na terenach rekreacyjnych Branžež - ; Nová Ves.
 
 

Staw był wcześniej raczej centrum wędkarskim, dziś służy jako centrum rekreacyjne zachodniej części Czeskiego Raju. Jego piaszczyste dno oraz dogodny dostęp do wody są idealne dla rodzin z dziećmi. Romantyczny urok podkreślają skały piaskowcowe i lasy iglaste. Znajduje się tu kilka plaż, kemping i obozowisko. Okoliczny teren jest doskonały do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

Staw leży pod Příhrazskimi skałami na rzeczce Kněžmostce, 6 km na wschód od miejscowości Mnichovo Hradiště, będąc znakomitym punktem wypadowym na eskapady po Žehrovských lasach i skałach.

Powierzchnia: 53 ha

Komárovský rybník, autor: Milan Drahoňovský
 

Typ wyposażenia: Staw, zbiornik Wyposażenie inne: Punkt gastronomiczny Możliwości uprawiania sportu: Wypożyczalnia łódek i innego sprzętu, Boisko, Korty, Tenis stołowy, Siatkówka plażowa

Komárovský rybník, autor: Milan Drahoňovský
Komárovský rybník, autor: Milan Drahoňovský
Komárovský rybník, autor: Milan Drahoňovský
Komárovský rybník, autor: Ondřej Holas
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load