CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Pomnik szklarstwa w górach Izerskich

Góry Izerskie

Osada Kristiánov
Bedřichov, 468 12

GSM:+420 483 369 011
E-mail:info@msb-jablonec.cz
Web:www.msb-jablonec.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

W 1964 roku w byłej chacie szklarskiej założono muzeum, które ma przypominać największą hutę szkła, która została założona w 1775 roku w miejscowości Kristiánov.
 
 

W połowie lat siedemdziesiątych XVIII wieku przedsiębiorca szklarski J. L. Riedel zlecił budowę huty szkła w miejscowości Kristiánov w Górach Izerskich. Wokół niej stopniowo powstawała osada, którą tworzył pański dom, kilka domków szklarzy oraz kaplica, cmentarz i szkoła. Do dziś została tu zachowana Liščí bouda, w której dziś ma siedzibę Pomnik szklarstwa w Górach Izerskich.

Ekspozycja przedstawia rozwój izerskich hut szkła, faunę i florę Gór Izerskich i obejmuje modele pierwotnej osady i spalonej Kristiánovskiej huty. Pomnik jest jedną z ekspozycji Muzeum szkła i biżuterii w miejscowości Jablonec nad Nisou

Położenie: 7 km na północ od Bedřichova w Górach Izerskich, na skrzyżowaniu tras turystycznych CZ 0313, N 1642

Od 1990 roku Kristiánov ożywia w pierwszą sobotę we wrześniu kiermasz Mariánská sklářská pouť.

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load