CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Wieża węglowa i wieża ciśnień

Góry Izerskie

Liberec - Vratislavice nad Nisou, 463 11

E-mail:avantgart@email.cz
Web:www.zauhlovacka.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Wieża węglowa wznosi się nad miejscowością Vratislavice. Ma 52 metry wysokości, kształt ściętego stożka, a jej budowę w latach 1916-1919 zlecił Alfred Ginzkey, syn założyciela miejscowej fabryki.
 
 

Obecnie o obiekt dba towarzystwo AvantgArt, które stopniowo wieżę rekonstruuje, organizując w niej jednocześnie różne wydarzenia społeczne, a przychody z nich przeznaczane są na wspieranie tego wyjątkowego zabytku.

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load