CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Wiadukty koło miejscowości Novina

Góry Luzickie

Kryštofovo Údolí, 460 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

W osadzie Novina znajduje się unikalny zabytek techniki.
 
 

Wiadukt kolejowy na trasie z Liberca do miasta Česká Lípa dokończono w 1900 roku. Ma wysokość trzydziestu metrów, długość 202 metry i ma czternaście filarów nośnych. Wiadukt nie prowadzi prosto, ale po łuku. Podczas budowy kolei jej założyciele musieli pokonać jeszcze jeden problem techniczny - grzebień Ještědu o wysokości 700 m - w ten sposób powstał tunel o długości 802 m, który zaczyna się jeden kilometr od stacji kolejowej Novina i kończy bezpośrednio przed stacją Křížany.

Tak zwany Malý viadukt stoi w pobliżu leśniczówki nad przystankiem autobusowym Novina. Jego długość wynosi 127 metrów, ma dziesięć filarów nośnych i wysokość 17 metrów.

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load