CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Zabytkowa kolej Česká Kamenice - ; Kamenický Šenov

Góry Luzickie

Kamenický Šenov, 471 14

Web:http://www.kzc.cz/vlak/kamenicky-motoracek
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Do ciekawostek regionu należy zabytkowa trasa kolejowa o długości 4,5 km prowadząca z miejscowości Česká Kamenice do miejscowości Kamenický Šenov.
 
 

Trasę wybudowała spółka Společnost České severní dráhy w 1886 roku. W 1979 roku trasę zamknięto a jej część istnieje do dziś jako muzealna trasa kolejowa z regularnym ruchem (trasa nr 901).

W okresie wakacji odbywają się tu tzw. jazdy wakacyjne a w ciągu roku też jazdy noworoczne, wielkanocne, sylwestrowe i inne imprezy.

Pociągi osobowe prowadzi historyczna lokomotywa motorowa nazywana Hurvínek. W wybrane dni jedzie w czele pociągu lokomotywa parowa. W budynku stacji Kamenický Šenov jest podczas jazdy pociągów otwarta mała ekspozycja kolejowa ze sprzedażą pamiątek.

Muzejní železnice Česká Kamenice - Kamenický Šenov, autor: Milan Drahoňovský
 

Muzejní železnice Česká Kamenice - Kamenický Šenov, autor: Milan Drahoňovský
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load