CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Dom Szolca (Šolcův dům)

Góry Izerskie

U jezu 10
Liberec, 460 01

Telefon:+420 482 428 999
E-mail:jizhory@nature.cz
Web:www.jizerskehory.nature.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jeden z zachowanych zabytków architektury ludowej w samym centrum Liberca. Obecnie ma tu swoją siedzibę Zarząd Parku Krajobrazowego Gór Izerskich.
 
 

Pod koniec XVIII wieku Liberec był znany jako ośrodek produkcji włókienniczej. Producenci wyrobów włókienniczych budowali swoje domy na działkach, na których był dostęp do wody niezbędnej do produkcji, głównie nad rzeką Nysą. Drewniany piętrowy domek konstrukcji zrębowej kupca płótna Bedřicha Šolce został wybudowany w 1771 roku. Jest ciekawym przykładem zręczności cieśli spod Ještěďu z końca XVIII wieku.

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load