CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Skalny punkt widokowy Paličník

Góry Izerskie

Bílý Potok, 463 63

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Skalny punkt widokowy leży na zachodnim skraju grzebienia Klínový vrch, krótkiego grzbietu między dolinami potoku Hájený potok i Smědá w Górach Izerskich.
 
 

Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku wzniesiono tu krzyż. Punkt widokowy znajduje się na szczycie dwóch potężnych głazów połączonych drewnianym mostkiem. Roztacza się z niego wspaniały widok na Frýdlantsko i północne zbocza Gór Izerskich. Na wschodzie można zobaczyć też Bukovec i grzebień zachodnich Karkonoszy.

Dostęp pieszo po oznaczonych trasach turystycznych z miejscowości Bílý Potok i Smědava lub samochodem do restauracji Bártlova Bouda.

Położenie: 2,5 km na wschód od miejscowości Bílý potok, 6 km na południowy wschód od miejscowości Nové Město pod Smrkem

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load