CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Skalny punkt widokowy Ořešník

Góry Izerskie

Hejnice, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Skalna dominanta Ořešník wznosi się na wyżynie Smědavská pahorkatina nad miejscowością Hejnice, na wysokości 800 m.n.p.m.
 
 

Na szczycie, na który dostaniemy się po schodach wykutych w skale, znajduje się krzyż, który pierwotnie wybudowali franciszkanie z klasztoru w miejscowości Hejnica. Z wieży widokowej widać Frýdlant, Hejnice, restaurację Obří sud, Raspenava, Smrk, Ptačí vrchy lub Poledník.

Dostęp po oznaczonych trasach turystycznych z Hejnic i Frýdlantu. Samochodem można dojechać tylko na parking w miejscowości Hejnice.

Położenie: 2 km na południowy wschód od Hejnic, 9 km na południowy wschód od Frýdlantu v Čechách

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load