CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Skalny punkt widokowy Holubník

Góry Izerskie

Hejnice, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Szczyt Holubník ze skałą widokową zapewnia wspaniały panoramiczny widok na okoliczne Góry Izerskie.
 
 

Na płaskim szczycie Holubníku, na wysokości 1070 m znajduje się potężne skalisko. Z tej dominanty grzebienia Hejnický hřeben rozciąga się niemal panoramiczny widok we wszystkich kierunkach. Na północy widać Frýdlantsko a na południu część Gór Izerskich z zaporą Bedřichovská přehrada. Na horyzoncie można zobaczyć Ještědský hřbet. Nazwa pochodzi od dziś już zapomnianego geodezyjnego urządzenia do mierzenia, które swoim kształtem przypominało gołębnik

Położenie: 5 km na południe od Hejnic

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load