CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Punkt widokowy Böhma

Czeski Raj

Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Punkt widokowy Böhma, czyli Böhmova vyhlídka, to platforma nad urwiskiem skalnym na prawym brzegu Izery naprzeciwko Kruczej Skały (Krkavčí skála).
 
 

Znajduje się tu przeznaczone do odpoczynku miejsce z zadaszonym stołem i ławkami. Punkt widokowy nazwany został dla upamiętnienia Antonína Böhma, pierwszego prezesa Klubu Turystów Czeskich KČT w Semilach.

Z punktu widokowego rozpościerają się piękne widoki na Kruczą Skałę (Krkavčí skála) na przeciwległym brzegu i na kamienistą dolinę Izery. Dobrze widoczny jest też odcinek trasy kolejowej Pardubice - Liberec, trasy unikatowej w skali środkowoeuropejskiej, ponieważ na niecałych trzech kilometrach między Bítouchovem a Železnym Brodem w twardej skale wykuto cztery tunele.

Dojście: do punktu widokowego dotrzemy idąc czerwonym szlakiem po prowadzącej z Semil do Železnego Brodu tzw. Ścieżce Riegera (Riegrova stezka).

Położenie: punkt widokowy znajduje się mniej więcej w połowie drogi z Semil do Podspálova koło zadaszonego miejsca odpoczynkowego.

Böhmova vyhlídka Semily
 
Böhmova vyhlídka Semily
Böhmova vyhlídka Semily
Böhmova vyhlídka Semily
Böhmova vyhlídka Semily
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load