CSENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zoeken

Beschermde gebieden Kokořínsko

Správa CHKO Kokořínsko, Česká ul. 149
Mělník, 276 01

Telefoon:+420 315 728 060
E-mail:kokorin@nature.cz
Web:www.kokorinsko.ochranaprirody.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Beschermde gebieden Kokořínsko strekt zich uit over een oppervlakte van 265 km2, ongeveer 40 kilometer ten noordwesten van Praag. Het gebied Kokořínsko wordt vooral vanwege de romantische natuur bezocht. Kokořínsko biedt brede mogelijkheden voor recreatie aan toeristen alsmede fietsers.
 
 

Geologisch gezien behoort Kokořínsko tot het Tsjechische krijtbekken. Dit wordt door sedimenten uit het mesozoïcum gevormd, vooral door grofkorrelige zandsteen. Het belangrijkste dal van Kokořínsko is het dal van de rivier de Pšovka. In Kokořínsko bevinden zich heel interessante rotsformaties en rotsgroepen die door het verweren van de rotsplateaus ontstaan zijn. De romantische burcht Kokořín domineert het gebied.

 

Gerelateerde artikelen

Bludiště

Navigatie

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load