CSENDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zoeken

Vrch Mužský (heuvel)

Mužský, 295 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Op de top van de basaltheuvel in het westelijke gedeelte van het hoogland Vyskeřská vrchovina in het heuvelland Jičínská pahorkatina bevindt zich een gedenkteken ter herinnering aan de slag van 1866.
 
 

Er is een mooi uitzicht op de bergen Krkonoše, Jizerské hory, Hruboskalsko (rotsstad), de bergen Lužické hory, Ještěd en veel dorpen en steden in de omgeving. Op de noordelijke helling bevindt zich de bekende burchtruïne Drábské světničky en in de omgeving zijn veel zandstenen rotsen en kloven.

U kunt er langs de gemarkeerde wandelroute vanuit Březina nad Jizerou lopen. Uw auto kunt u op het parkeerterrein van het hotel Příhrazy of van het chalet Na Krásné vyhlídce parkeren.

Ligging: 5 km ten noordoosten van Mnichovo Hradiště, 2 km ten oosten van Příhrazy

Gerelateerde artikelen

, auteur: Jiří Morávek

, auteur: Eva Hornová
, auteur: Morávek
 

Navigatie

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load