CSENDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Zoeken

Jičín, město pohádky (sprookjesfestival)

Jičín

GSM:+605 210 833
E-mail:pohadka@pohadka.cz
Web:www.pohadka.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

De Sprookjesstad Jičín is een traditioneel cultureel festival dat jaarlijks in september plaatsvindt. Het is een feest voor kinderen en volwassenen. Eén week lang heerst in de stad Jičín de sfeer van sprookjes met veel sprookjesachtige wezens.
 
 

Tijdens het sprookjesfestival wordt er Sprookjeskrant uitgegeven, zijn er Sprookjespostdiensten, in de toren Valdická brána zit een driekoppige draak en uit zijn hol in het bos Řáholec komt de plaatselijke bandiet Rumcajs met zijn vrouw Manka en zoon Cipísek. In het stadscentrum, op de binnenplaatsen van kastelen en in het park vinden ambachtelijke workshops plaats, iedereen heeft een kans om van alles uit te proberen en te spelen.


Meer informatie over het sprookjesfestival vindt u op www.pohadka.cz.

Navigatie

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load