CSENDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zoeken

Skalní vyhlídka Hlavatice (uitzichtpunt op de rots)

Turnov, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Een zandstenen rots met een uitzicht in het landschap.
 
 

De alleenstaande zandstenen rots bevindt zich aan de noordelijke rand van de hoogvlakte Hruboskalská plošina, vlakbij de burcht Valdštejn en ongeveer 2 km ten zuiden van de stad Turnov. De rots is 380 m hoog en toegankelijk via een ijzeren wenteltrap met 36 trappen.

Vanaf de top is een mooi uitzicht in het landschap – Turnov, Kozákovský hřeben (rotskam), Ještědský hřeben (rotskam), Jizerské hory (bergen), Bezděz (burcht) en Ralsko. Voor uw beter oriëntatie staat er een informatiebord bij.

Navigatie

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load