CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Sculpture group of the Saint Cross in Jilemnice

Giant Mountains

Jilemnice, 514 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Baroque sculpture group from 1710 consists of sandstone statues of Saint Vavřinec, who is the patron of the local church, and of Saint Jan Nepomucký. It is interesting for Jilemnice that there are six statues of Jan Nepomucký – at the town square, near the church, in Zvědavá Street and by the road to Hrabačov.
 
 

One metal cross from 1799 use to stand in the fields. The statues probably come from the workshop of Michael Josef Brokoff.

SOCHY A SOUSOSI V JILEMNICI

Other Historical Monuments: Sculpture Objects

SOCHY A SOUSOSI V JILEMNICI
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load