CSDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Hunting chateau on Nová Louka - Šámalova chata

Jizera Mountains

Bedřichov, 468 12

E-mail:info@samalova-chata.cz
Web:www.samalova-chata.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The picturesque landmark of Nové Louky was named after the former chancellor Šámal.
 
 

Nová louka is a place where glassworks were operated from 1756 to 1817. Later, the building was purchased by Riedel, a well-known glass maker from the Jizera Mountains, and in 1844 Count Clam-Gallas had it converted into a hunting chateau. The ground building is covered by a garret roof with a turret. It is valuable proof of the history of glass-making in North Bohemia and a lovely sight on the mountain meadow. Subsequently, the building became a chalet for government officers and was named after the chancellor Šámal. This is where the name of Šámalova louka, which is sometimes heard even nowadays, comes from.

Location: 4 km north of Bedřichov

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load