CSDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Savings Bank

Jizera Mountains

Felberova 12/9
Liberec, 460 01

Web:www.csas.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Savings Bank building is one of the most beautiful Neo-Renaissance buildings in Liberec.
 
 

This building was designed by the Viennese architects Miksche and Niedzielski; it was constructed by the local builder Adolf Bürger (in 1888-1891). The neo-Renaissance beauty of the building is accentuated by the pleasant ochre colour of the Hořice sandstone cladding, the lavish decorations on the facade with sculptures by the Viennese sculptor R. Weyr and the use of fine materials in the interior - especially polished granite and marble.

The Savings Bank was originally only on the ground floor of the building, with the two upper floors being residential. In 1921 the interior was altered according to plans drawn up by arch. Max Kühn and since then the whole building has been used by the Savings Bank.


Česká spořitelna, author: MIC Liberec
 

Other Historical Monuments: Historical Bulduings

Česká spořitelna, author: MIC Liberec
Česká spořitelna, author: Kubát
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load