CSDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Building of the town library in Jilemnice

Giant Mountains

Jilemnice, 514 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Building comes from the beginning of the 18th century and it was first an administration building of manor of the Harrachs, then it served as accommodation for the veteran manor’s the employees and later there were offices.
 
 

In the back tract there used to be stocks of the town brewery. After the abolition of stocks after the Second World War the firm Fruit-vegetables used the object. In the east wing of the building there has been the Town library of Jaroslav Havlíček and a sales gallery of museum since 1994.

BUDOVA MESTSKE KNIHOVNY, JILEMNICE
 

Other Historical Monuments: Historical Bulduings

BUDOVA MESTSKE KNIHOVNY, JILEMNICE
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load