CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Caves of Prachovské Skály

Bohemian Paradise

Prachov, 506 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The caves in the territory of the Prachovské Skály are pseudo-karst. They were formed in the rocks and rock towers of rectangular sandstone.
 
 

The largest cave in the group is called the Bratrská Modlitebna (Brethren Chapel). It is 31 metres long. The cave was created by collapsed sandstone blocks that got stuck and formed the cave ceiling. The cave called Strážce (i.e. Guardian) is situated at the foot of the rock wall. It is a cave chamber that is 3 m deep, 6 m wide and nearly 1.5 m high. In the cave named Kladivo (Hammer), you can descend through the cave-in debris, between the stuck blocks, and get into the depth of 9 m. The cave is 29 m long.

Prachovské skály
 
Prachovské skály
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load