CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Suché rocks

Bohemian Paradise

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The attractive rock crest of solid sandstone sticks out of and above the forest: from a distance, it resembles an organ or dragon`s back. The distinctive shapes form the unmistakable silhouette of the Maloskalsko region.
 
 

The Suché Skály Rocks are situated about 3 km from Malá Skála and 2 km from Líšný. The Suché Skály, former Kantorovy Varhany (Teacher' s Organ) are now nicknamed the Czech Dolomites. The rock coulisse is the result of shifting of the earth blocks when the bottom layer of the sandstone was pushed up and turned perpendicularly to the earth surface. There is no such unique geomorphologic locality in our country. The Suché Skály are attractive for climbers. There are approximately 20 towers – for example, the Hlavní, the Sokolí, etc. In 1965 the Suché Skály were declared a national natural monument.

Related articles

Pantheon (2)

Suché skály letecky, author: Bacovský
 
Suché skály letecky, author: Bacovský
Suché skály, author: Milan Drahoňovský
Suché skály, author: Milan Drahoňovský
Suché skály, author: Bacovský
Suché skály, author: Milan Drahoňovský
Suché skály, author: Luděk Antoš
Suché skály, author: Bacovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load