CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Jewish monuments

Bohemian Paradise

Židovská 100
Jičín, 506 01

GSM:+420 605 584 664
E-mail:recepce@zidovska100jicin.cz
Web:https://www.zidovska100jicin.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

 

 
 

Jewish monuments

Jewish Street : Today but roman numerals on the pavement show where once Jewish houses were situated. The classical building of Jewish school (parcel number: 100), which was here from 1872 to 1938 is also very remarkable. A fine Empire styled spiral staircase (built in 2nd half of 19th century) is an essential part of school’s interior. This house was rebuilt 1842 by J. Opolzer plans. Currently before house reconstruction.

Palacký Street:

This street is famous because of the houses which were in possession of the financier of the Duke of Valdštejn – Jakob Baševi. Thanks to him, the Duke was able to realize his magnificent building plans.

Birth house of Karel Kraus:

This house is situated in the northwest corner of the main square (Fortna Street 43) and is signified with a commemorative plate.

Cmentarz żydowski:

Znajduje się niedaleko Valdštejnskiej loggi. Prawdopodobnie został założony w połowie XVII wieku i należy do malowniczych cmentarzy żydowskich, które są regularnie remontowane i które nam przedstawiają plastykę cmentarną od XVIII do XX wieku. Wstęp wolny za pozwoleniem, kontakt zarządca Valdštejnskiej loggi.

Opoltzerův sloup čp. 100

Sacrial Monuments: Other

Opoltzerův sloup čp. 100
Karl Kraus dům
Židovský hřbitov hroby
Židovský hřbitov portrét
Karl Kraus deska
Židovská ulice Jičín, author: Jiří Morávek
Synagoga Jičín, author: Jan Mertlík
Synagoga Jičín, author: jan špelda
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load