CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Search

Maloskalsko

Bohemian Paradise

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The region of Maloskalsko is among the best-known and most-popular rock formations in the Český Ráj.
 
 

The place is known for various pseudo-karst formations and admirable ragged rocks, such as the Suché Skály or the Vranovský Hřeben. There are other attractive rock formations in the area, for example, the rock labyrinth called the Chléviště and the lookout rocks named the Sokol and the Kalich. In addition, there are preserved ruins of castles, e.g. Frýdštejn, Vranov, Zbirohy, etc.

The area is distinctive for a dense road network and marked tourist trails. There are numerous winter and summer sports and recreational facilities. Good access is provided on the road from Turnov to Železný Brod or by train - railway No. 030 , railway station in Malá Skála.

Related articles

Říkovský tunel, author: Milan Drahoňovský

Maloskalsko, author: Archiv TPCR
 
Maloskalsko, author: Archiv TPCR
Suché skály, author: Pavla Bičíková
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load