CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Hradčanské Stěny

Mácha Region

Hradčany, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Hradčanské Stěny - Hradčany Walls are situated in the region between Mimoň and Doksy.
 
 

Since 1933, they have been included in the Protected Landscape Area of Dokeská and the Kummer mountains. The area was declared protected in 1993, as a part of the National Nature Preserve of Dokeské Pískovce a Mokřady . It is known for the presence of relict vegetation on rocks with lime sandstone. There are approximately 20 protected and endangered or critically endangered species of flora. In addition, there are geomorphologically significant formations: rock towers, a rock gate, rock hoods, etc., and remnants of medieval iron ore exploitation. The importance of the locality is enhanced by the presence of Bubo bubo and Corvus corax.

Skalní brána
 
Skalní brána
Hradčanské stěny
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load