CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Havraní Skály

Lusatian Mountains

Radvanec, 473 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Havraní Skály are situated about 1 km to the north of Radvanec. They comprise seven sandstone towers on a sandstone ridge.
 
 

Some of the rocks are popular destinations for climbers, who named them the Rozeklaná, Potupená, Půlená, Panenská Skála and the Ropucha. Their height (up to 20 m) protrudes above the surrounding trees and allows a view over the wide surroundings. The best view is provided from the tallest rock: you can see hills near Sloup, and Vlhošť and Ronov hills; looking to the south, you can identify the distinctive Špičák near Česká Lípa. To the northwest, you cannot overlook the unique cone of Klíč. Since 1829, the tower is accessible to public by via the staircase built on order by Earl Karel Kinský.

Havraní skály, author: Milan Drahoňovský
 
Havraní skály, author: Milan Drahoňovský
Havraní skály, author: Milan Drahoňovský
Havraní skály, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load