CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Search

Confluence of the Elbe and Vltava Rivers

Mácha Region

Mělník, 276 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The confluence of the Elbe and the Vltava Rivers is an outstanding dominant feature of the city of Mělník. The best view of it is from the terraces near the Mělník Chateau.
 
 

At this place, not only the Vltava joins the Elbe but the Vltava navigation canal as well. As their confluence is better visible than the confluence of the Elbe and the Vltava, the visitors are often confused. However, if you look from above, you can see that the Elbe first meets the Vltava and then there is the canal, which is the narrowest.

Related articles

SOUTOK LABE A VLTAVY, MELNIK
 
SOUTOK LABE A VLTAVY, MELNIK
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load