CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

U Naděje Dam

Lusatian Mountains

Mařenice, 471 56

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The dam named U Naděje is situated several kilometres to the south from Mařenice, in a deep forest valley of the Hamerský Brook.
 
 

It was built in 1938 to supply power for the sawmill in Hamr. The water used to flow to the sawmill through an 8-kilometre-long underground pipeline. The water area is 1.2 hectares; in summer, the water usually has an interesting green-and-blue colour. The conditions for swimming are excellent except that the water is often very cold. Not far from the dam, there is an ice cave, the only of this kind in Bohemia.

Related articles

Přehrada U Naděje, author: Monika Pešková
 
Přehrada U Naděje, author: Monika Pešková
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load