CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Máchovo Lake

Mácha Region

Doksy, 472 01

Phone:+420 487 872 055
E-mail:info@regatamachovojezero.cz
Web:www.regatamachovojezero.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Máchovo Lake is the largest water area in Northern Bohemia.
 
 

Máchovo Lake is called a lake but - in fact - it is a pond. It is the largest pond in Bohemia. The pond was founded in 1366 by King Charles IV. There are two little islands in the lake - called Myší and the Kachní - that are connected with several local legends. The little islands are valuable bird localities and access is not permitted.

The water area of Máchovo Lake is surrounded by 4 large sand beaches. It is one of the most popular recreational resorts and a water sports centre. People are usually interested in boat trips, a big toboggan, beach volleyball and bungee jumping from 50 metres.

Near Máchovo Lake, there are two well-known recreational resorts called Doksy and Staré Splavy.

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load