CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Zelený Vrch Hill

Lusatian Mountains

Cvikov, 471 54

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Zelený Vrch - i.e. Green, 586 m is a distinctive phonolite mountain covered with forest, stretched over the surrounding area. It is situated approximately 1.5 km to the northeast from Cvikov, above the northern edge of Drnovec.
 
 

In the past, the mountain was a refuge, used by rebelling peasants (twice). In April 1680 the dependants from Cvikov and surrounding villages were hiding at this locality as they could not bear the burden of the corvée and exploitation by the owner of the Zákupy demesne, Julius Francis Saxon-Lauenburg. However, the mountain was encircled by the army led by General Piccolomini and, after two weeks of resistance, the starving rebels surrendered. The second time, angry peasants got together in 1775. The rebellion was unsuccessful too and several peasants were kept in jail in Mladá Boleslav for 4 weeks.

Locality: 1.5 km to the northeast from Cvikov.

Zelený vrch, author: Jana Nastoupilová
 
Zelený vrch, author: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, author: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, author: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, author: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load