CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Ralsko Mountain

Mácha Region

Ralsko, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

On the way from Mimoň to Stráž pod Ralskem you cannot overlook the conical mountain that dominates the surrounding area.
 
 

In the past, the mountain named Ralsko was not a popular tourist destination as it was located in a forbidden area - in the locality where uranium used to be exploited and there was a former military base. At present, the locality is being restored and re-discovered by tourists.

The relatively challenging hike to climb to the top is worth doing. The top offers one of the oldest castles in the country and splendid views of Stráž pod Ralskem and the nearby conical hill with a ruin named Děvín. Ralsko is located 696 metres above sea level and in 1933 it was declared a national nature preserve.

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load