CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Medvědín Mountain

Giant Mountains

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Mount Medvědín, covered with forest, is a part of the ridge of Český Hřbet, in close vicinity to Špindlerův Mlýn, to the west, above the confluence of the Elbe and the Bílé Labe rivers.
 
 

The southern foot of the mountain is the source area of several streams. Mount Medvědín is a well-known skiing centre for downhill and cross-country skiing. The top is accessible on the chair-lift from Špindlerův Mlýn. It is a very good starting point to get onto the ridge of the Krkonoše and to Vrbatova Bouda. The chair-lift is in operation in winter and in summer and is designed for cyclists with bikes as well.

Locality: to the northwest from Špindlerův Mlýn.

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load