CSDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Jizera Mountain

Jizera Mountains

Bílý Potok, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Mount Jizera is situated 5 km to the southeast from Bílý Potok and 6 km to the northwest from Jizerka. The highest rock of the uplands of the Smědavská Hornatina, the second highest point in the Czech part of the Jizerské Hory, is accessible for tourists.
 
 

From the lookout platform on the top of the mountain you can enjoy the panoramic views of Mount Ještěd, the Czech and Polish Krkonoše and the Jizerské Hory.

Access: tourist trails marked from Bedřichov, Smědava and Bílý Potok pod Smrkem. By car, you can only go to the Smědava Hotel (car park).

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load