CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Mount Lysá Hora

Giant Mountains

Rokytnice nad Jizerou, 512 45

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Mount Lysá Hora, 1,344 metres above sea level, is one of the dominant elements in the western part of the Krkonoše.
 
 

The mountain is covered with dwarf pine, and on the slopes directed to Mount Kotel you can find large spots of protected Krkonoše plants, in particular anemone and pasqueflower. The southwestern slopes above Rokytnice are known for a popular downhill skiing centre with a lot of skilifts. At the south foot of Mount Lysá Hora, at an important tourist crossroads, there is a popular mountain hotel called Dvoračky. Mount Lysá Hora is accessible by chair-lift from Rokytnice. The top of the mountain offers fabulous views of the surroundings - Rokytnice and Vysoký - and then farther to the area of the Krkonoše and Jizerské Hory.

Locality: to the northeast from Rokytnice nad Jizerou, northwest from Špindlerův Mlýn.

Lysá hora
 
Lysá hora
Lysá hora
Lysá hora ze Štěpánky
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load