CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Mount Sněžka

Giant Mountains

Pec pod Sněžkou, 542 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The highest mountain in the Czech Republic, a distinctive trihedral pyramid, is elevated 1,602 metres above sea level. It is a significant dominant element in the eastern Krkonoše.
 
 

The north slopes fall on the Polish side in the valley of the Lomnička, while on the southern side in the Obří Důl. The name is derived from the adjective Sněžná i.e. covered with snow. It is believed that Mount Sněžka was climbed for the first time by an unknown Venetian in 1456.

In 1949 a chair lift was installed from Pec pod Sněžkou. Mount Sněžka is a very popular tourist destination in the Krkonoše.

Locality: to the north from Pec pod Sněžkou.

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load