CSDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Mount Kotel

Giant Mountains

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Mount Kotel is one of the most beautiful mountains in the Krkonoše.
 
 

Mount Kotel, also called Kokrháč, is elevated 1435 metres above sea level. It is considered one of the most beautiful mountains in the Krkonoše. The southeastern slopes of Mount Kotel fall down the glacial double cirque of Kotelní Jámy.

You can pass Mount Kotel along the tourist trails marked from Zlaté Návrší or from Dvoračky.

Locality: northwest from Špindlerův Mlýn, northest from Rokytnice nad Jizerou.

Hora Kotel, author: Míra Chmela
 
Hora Kotel, author: Míra Chmela
Kotel -květiny, Taclík
Lavinové svahy Kotle, zima, Taclík
Z Kotle do východních Krkonoš, zima, Taclík
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load