CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Desná

Jizera Mountains

Krkonošská 318
Desná, 468 61

GSM:+420 737 248 434
+420 775 685 489
E-mail:kulturadesna@gmail.com
infocentrum@mesto-desna.cz
Web:www.mesto-desna.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Desná v Jizerských horách was founded in 1691 by Count Albrecht Maxmilián Desfours. The current village is a merger of several small settlements.
 
 

It extends in a valley along the streams of Bílá Desná and Černá Desná and on adjacent slopes. The village flourished in the second half of the last century thanks to a well-known spa. Nowadays there is a park in the place where the spa used to be. There is the Riedl Villa in the park, which is interesting architecturally. It was built by local glass businessman Josef Riedl in 1895.

Desná is now a popular summer and winter resort with lots of guesthouses and other accommodation facilities. Desná is situated close to the ski centre in Špičák. Mariánská Hora, one of the most beautiful holiday villages in Jizerské hory, is attached to Desná.

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load