CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Hrádek nad Nisou

Lusatian Mountains

Hrádek nad Nisou, 463 34

Phone:+420 482 411 411
Fax:+420 482 411 499
E-mail:mestohradek@muhradek.cz
Web:www.hradek.eu
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Hrádek nad Nisou is located near Liberec, on the Czech border with Germany and Poland, in the valley of Lužická Nisa, at the foot of Ještěd.
 
 

Hrádek is regarded as the oldest settled place in the Nisa valley. Slavic and Sorbian tribes used to live in the area as early as in the 10th century. The town was burned down and destroyed during the Hussite wars. It started to develop again in the 16th century. In the 18th century a lignite coal mine was opened there. Lignite coal was mined till 1972. In the 19th century a lot of factories were set up in Hrádek. Some of them have been preserved up to now.

Nowadays Hrádek nad Nisou is a border town frequently visited by tourists from Germany and Poland. It lies near the western part of Lužické hory; Grabštejn Castle and Chateau are located nearby.

Related articles

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load