CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Doksy

Mácha Region

náměstí Republiky 193 0
Doksy, 472 01

Phone:+420 487 882 410
E-mail:urad@doksy.com
Web:www.doksy.com
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Doksy is a popular holiday resort located in Máchův kraj, on the bank of Máchovo jezero between the towns of Mladá Boleslav and Česká Lípa.
 
 

The town was founded in the second half of the 13th century. As the town was under protection of the nearby Royal Castle of Bezděz, it was not encircled by walls. Emperor Charles IV. was a very important person for the development of the town. He gave Doksy major municipal privileges and in 1367 had the Velký rybník pond established - currently Máchovo jezero.

Máchovo jezero became a holiday resort after 1928, after a beach was built on its bank. In 1955 Doksy obtained the status of a holiday and spa town. Doksy together with Staré Splavy are the best known and most popular holiday resorts in North Bohemia.

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load