CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Cottage Muhu

Jizera Mountains

Jindřichov 20, 466 02

Phone:+420 773 966 933
GSM:+420 775 665 095
E-mail:chatamuhu@email.cz
Web:www.chatamuhu.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Capacity

Total capacity of beds: 64
Total number of rooms: 19
Types of room: twin, three-bed, four-bed, multiple-bed
The Muhu chalet offers accommodation in the village of Jindřichov, approximately 3 km from the town of Jablonec nad Nisou in the direction of Tanvald, in the Jizera Mountains region.
 
 

The Muhu chalet is easily accessible by cars as well as buses all year round. There are six double rooms with their own bathroom and toilet, and three double rooms with just a washbasin. Other rooms have shared bathrooms (showers) and toilets in the corridor. Our guests can order half board or breakfast together with their accommodation.

There is a restaurant, bar, common room with a TV and a room with table tennis in the guesthouse. There is an outside open fireplace by the guesthouse in summer. There is a car park by the chalet.

Chata Muhu, author: archiv Chata Muhu

Accommodation furnishing

Facilities: room with shower Facilities: room with WC Facilities: communal bathroom Facilities: TV in the common room Facilities: WiFi Facilities: conference room Facilities: grill, fireplace Facilities: training equipment Facilities: playground Facilities: car park Facilities: car park Facilities: animals accepted Additional services: half board Additional services: full board Additional services: conference services

Chata Muhu, author: archiv Chata Muhu
Chata Muhu, author: archiv Chata Muhu
Chata Muhu, author: archiv Chata Muhu
Chata Muhu, author: archiv Chata Muhu
Chata Muhu interiér, author: archiv Chata Muhu
Chata Muhu, author: archiv Chata Muhu
Chata Muhu, author: archiv Chata Muhu
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load