CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Search

Rock Chapel of the Holy Sepulchre near Velenice

Lusatian Mountains

Velenice, 470 02

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The rock chapel of the Holy Sepulchre near Velenice is one of the most impressive examples of the utilisation of rock massif for a sacral building in the Baroque period.
 
 

It was made in an elongated chamber with a portal and two side windows hollowed in a vertical rock wall just off the road from Velenice to Jáchymov. There is an altar tomb to keep the body of Christ in the axis of the chamber opposite the entrance. The lateral corridors feature reliefs of the Passion hewn in the rock, in a folk realistic way with traces of several layers of polychrome. The chapel was an important place of pilgrimage as late as the 19th century.

Location: 0.7 km from Velenice, 10 km from Česká Lípa

Skalní kaple Božího hrobu, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Chappel

Skalní kaple Božího hrobu, author: Milan Drahoňovský
Skalní kaple Božího hrobu, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load