CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Stations of the Cross and Calvary, Hodkovice nad Mohelkou

Bohemian Paradise

Hodkovice nad Mohelkou, 463 42

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The original chapel was built at the peak of Kostelní hill as early as 1820, but it burnt down in 1864. It was rebuilt in 1867.
 
 

1929 witnessed the consecration of a new bell, the acquisition of new paintings for the Stations of the Cross and other adjustments. However, the Stations of the Cross ceased to be maintained later on and began to decay. In the 1950s the paintings of the Stations of the Cross were destroyed and so were the roofs of the chapels some time later. At the end of the last century Hodkovice Foundation restored the Stations of the Cross, which were consecrated in 2000 at a ceremony attended by the bishop.

Křížová cesta a Kalvárie, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Other

Křížová cesta a Kalvárie, author: Milan Drahoňovský
Křížová cesta a Kalvárie, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load