CSDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Church of St. Mary Magdalene, Holany

Mácha Region

Holany, 470 02

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The late Baroque-style Church of St. Mary Magdalene and the Baroque-style presbytery are landmarks of Holany.
 
 

The original church occupied the location as early as the 14th century; the present building dates from 1789. The church has a single nave and its facade features a prism-shaped tower. The interior ceiling fresco depicting the legend of St. Mary Magdalene by J. Kramolín is certainly worth mentioning. The main altar was brought from the Prague Servite church of St. Michael. The historical wonders also include the organ made at the end of the 18th century as the church was being built. The church is surrounded by the original cemetery, where interesting tombstones have been preserved until the present day.

, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Church

, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load