CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Church of St. Catherine, Sloup v Čechách

Lusatian Mountains

Sloup v Čechách, 471 52

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

St. Catherine`s Church is situated opposite the chateau. It was first mentioned in 1327.
 
 

A vast reconstruction took place in 1717 - 1719 giving the church its present appearance. A tower was added in 1815. The Baroque-style three-nave building with a prism-shaped tower on the north side is extended with two square-shaped chapels. The gable of the western facade features a statue of St. Catherine in a niche and a coat of arms of the Kinský family with the Golden Fleece above the portal. The main altar dates back to 1891 and is decorated with statues of St. Ludmila and St. Catherine by Antonín Max. One can find the tomb of Josef Maxmilián Kinský commemorating his contribution to the development of the dominion on the left of the altar.

Kostek sv. Kateřiny, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Church

Kostek sv. Kateřiny, author: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Kateřiny, author: Jana Nastoupilová
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load