CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Church of St. Francis of Paula, Albrechice v Jizerských horách

Jizera Mountains

Albrechtice v Jizerských horách, 468 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The church was originally consecrated to St. Lawrence. After the patronage was passed to Count Desfours, it was consecrated to Francis de Paula.
 
 

The main altar bears a painting of St. Francis de Paul and woodcuts of St. Václav and St. Vitus from the end of the 18th century on the sides. Side altars bear paintings of St. Lawrence and a statue of the Virgin Mary. The Rococo pulpit was made at the end of the 18th century. The pulpit as well as font prove the significant development of the art of wood carving in that period. The only preserved bell comes from the 17th century and was brought here from Mladá Boleslav in 1784. The marvellous glass chandelier reminds us that we are in an area with a rich glassworks tradition.

Kostel sv. Františka z Pauly, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Church

Kostel sv. Františka z Pauly, author: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Františka z Pauly, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load