CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Church of the Holy Spirit, Český Dub

Mácha Region

Kostelní ulice
Český Dub, 463 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The late Roman-style church was built together with the Commandry of the Order of Knights of St. John in the middle of the 13th century.
 
 

The church used to be surrounded by a cemetery and the hospital adjacent to the northern wall often welcomed St. Zdislava, who would come here for her treatment. In the 1480s the church was destroyed by a fire; the new building by Konrád Pflüger was completed in 1490. The casing painted with templates and discovered here and the engraving of a leper's head on the corner of the square tower date from this period. The main entrance is crowned with a metal coat of arms of the Rohans. The baldachin portal with the original door in the presbytery dates back to 1530; the altars were made in the late 18th century and the organ in 1892.

Kostel sv.Ducha, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Church

Kostel sv.Ducha, author: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Ducha, author: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Ducha, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load