CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Search

Church of the Holy Spirit, Český Dub

Mácha Region

Kostelní ulice
Český Dub, 463 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The late Roman-style church was built together with the Commandry of the Order of Knights of St. John in the middle of the 13th century.
 
 

The church used to be surrounded by a cemetery and the hospital adjacent to the northern wall often welcomed St. Zdislava, who would come here for her treatment. In the 1480s the church was destroyed by a fire; the new building by Konrád Pflüger was completed in 1490. The casing painted with templates and discovered here and the engraving of a leper's head on the corner of the square tower date from this period. The main entrance is crowned with a metal coat of arms of the Rohans. The baldachin portal with the original door in the presbytery dates back to 1530; the altars were made in the late 18th century and the organ in 1892.

Kostel sv.Ducha, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Church

Kostel sv.Ducha, author: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Ducha, author: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Ducha, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load